Czy możesz ogrzewać swój dom całkowicie za darmo?

Połącz troskę o środowisko z wymiernymi oszczędnościami!

Zapewne w tym momencie postukałeś się w głowę i już szukasz sposobu, by zamknąć zakładkę.

Nie rób tego!

Prosimy Cię jedynie o poświęcenie nam 5 min, w trakcie których opowiemy Ci o idei darmowego ogrzewania i zaprezentujemy, jak działa ono w praktyce. Jedynie 5 minut dzieli Cię od zapoznania się z przyjaznym, bezpiecznym i praktycznie darmowym systemem ogrzewania, dzięki któremu możesz zaoszczędzić masę czasu oraz setki tysięcy złotych, które zainwestować możesz w coś innego.

darmowe ogrzewanie słoneczne
Potrzebujesz do tego wydajnego i efektywnego systemu grzewczego zasilanego energią elektryczną z dobrze dobranej instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu w perspektywie kilkudziesięciu najbliższych lat będzie mógł cieszyć się zerowymi lub bardzo niskimi rachunkami za ogrzewanie.

Zacznijmy zatem od samej folii – czym ona w ogóle jest i jak działa?

Tak wygląda przekrój folii grzewczej, która w rzeczywistości ma grubość około 0,5 mm. Jak widzisz jest to w dużym skrócie zalaminowane włókno węglowe, które ogrzewa całą swoją powierzchnia, jest jednym wielkim „grzejnikiem”, który jest niebywale trwały i lekki a co równie ważne banalnie prosty w budowie.

Poszczególne „ grzejniki”/ elementy folii łączone są ze sobą i docelowo umieszczane według Twoich preferencji, bowiem sam możesz wybrać, gdzie znajdą się folie- czy bezpośrednio pod np. panelami, czy zostaną one zatopione w wylewce czy może wybierzesz jeszcze bardziej ekonomiczne rozwiązanie i umieścisz folie w suficie? Tak to nie żart. Pamiętaj w tym przypadku o tym, że wychodząc w ciepły letni dzień z domu, słońce świeci na Ciebie z góry

Po montażu w suficie całość przykrywana jest oczywiście płytami g-k, dzięki czemu końcowy efekt pozwala na całkowite „ukrycie” elementów grzewczych. Nigdzie nie ma grzejników a w domu ciepło .

folie grzewcze rzeszów

Jeśli wybierzesz wersje podłogową, to tak jak poniżej folia może znaleźć się bezpośrednio pod np.panelami ale możesz ją także zatopić w wylewce.

Co najważniejsze, w obu wersjach, każde pomieszczenie jest osobną strefą grzewczą ze swoim własnym termostatem WI-FI, dzięki czemu łatwo można sterować temperaturą w każdym pomieszczeniu z osobna.

Jak już zapewne zauważyłeś system jest niezwykle prosty w swojej budowie (nie ma żadnych elementów ruchomych), dzięki czemu jest on całkowicie bezawaryjny – producent udziela 25-letniej gwarancji na folię, a żywotność włókna węglowego i tak jest co najmniej 2x dłuższa. Aby zobrazować Ci trwałość tego wszystkiego pomyśl o instalacjach elektrycznych i samych przewodach, które raz zrobione nie wymagają wymiany przez dziesięciolecia. Są tutaj jednak elementy, które mogą ulec szybciej uszkodzeniu i są to termostaty- musisz mieć świadomość, że zapewne po kilku, kilkunastu latach niektóre z nich będą wymagały wymiany.
Pamiętaj również, że nie potrzebujesz żadnej kotłowni, a jeśli już ją zaplanowałeś to może to być dodatkowe pomieszczeni np. na garderobę. Nie potrzebujesz pieca ani kominów a sama eksploatacja systemu nie będzie wymagała od Ciebie żadnego zaangażowania oprócz ustawienia termostatów. Jeśli natomiast pomyślisz dodatkowo o instalacji fotowoltaicznej to nie będziesz w ogóle płacić w przyszłości za ogrzewanie- o tym na podstawie wielu doświadczeń możemy Cie zapewnić

Na pewno zastanawiasz się ile to kosztuje i jest to sprawa całkowicie zrozumiała i pokażemy orientacyjne koszty, natomiast pamiętaj, że wiążąca wycena możliwa jest dopiero po dokładnych obliczeniach na podstawie Twojego projektu oraz charakterystyki energetycznej budynku, który chcesz ogrzewać.

Kalkulacja przy minimalnych parametrach cieplnych budynku:
• Pustak ceramiczny
• Ocieplenie ścian budynku styropian grafit 20cm
• Okna pakiet 3 szybowy
• Ocieplenie stropu wełna mineralna
• Wentylacja mechaniczna(rekuperacja)
• Eu=50w/m2

Jeśli chciałbyś porozmawiać na temat naszych rozwiązań to odezwij się do nas, lub zostaw do siebie kontakt. Konsultacja jest darmowa.

Call Now Button