O czym myślisz, myśląc o domu? Czy przed oczyma masz swoich bliskich, którzy wraz z Tobą tworzą atmosferę niepowtarzalnego, ciepłego miejsca? Jeśli tak, to jesteś w zdecydowanej większości. Co ważne, specjalnie akcent stawiamy na jedno – dom powinien być „ciepły” i tyczy się to zarówno sfery międzyludzkiej, jak i… komfortu termicznego, który wszyscy powinniśmy odczuwać. Samo ogrzewanie Twojego domu jest istotną i zwykle bardzo kosztochłonną kwestią. Niezależnie od tego czym „palisz”, wszystko traktować musisz jako paliwo.

A z paliwem jest tak, że nawet to najbardziej ekonomiczne kiedyś się kończy i trzeba je uzupełniać.

Tymczasem jeśli dowiedziałbyś się o wykorzystaniu energii, do której dostęp masz cały czas i która jest coraz efektywniej wykorzystywana? Dzięki której już w tym momencie udaje Ci się zapewnić prąd w domu oraz w biurze? Teraz ta energia może służyć również do skutecznego ogrzewania domu, biura lub hotelu.

Folie grzewcze – przyszłość, do której dostęp masz już dziś

Energia odnawialna święci kolejne triumfy – coraz więcej osób decyduje się na przyłączenie mikroinstalacji fotowoltaicznych, coraz więcej spośród nas w ten sposób generuje „własny” prąd. Tylko w samym czerwcu 2020 roku moc zainstalowanej fotowoltaiki w Polsce wzrosła o ponad 155 MW! Fotowoltaika zaczyna zamykać usta sceptykom, którzy mówią, że tylko energia atomowa może być alternatywą dla elektrowni węglowych. Tymczasem wszyscy widzimy, że z energii słonecznej korzystać możemy bez obaw, że jej zabraknie – w ciągu 56 dni słońce dostarcza nam tyle energii, ile posiadamy we wszystkich globalnych złożach węgla, gazu i drewna na świecie. To ogromny kapitał, który jest niewyczerpalny. Dlatego stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych form pozyskiwania energii oraz przekuwania jej np. w ciepło.

Folie grzewcze oparte są na idei ogrzewania prądem – przed erą paneli fotowoltaicznych oraz opieraniu się na gorszej jakości komponentach (jak w wypadku starych kabli grzewczych) rozwiązanie nie było optymalne, co pokutuje do tej pory.

Tymczasem świat i energetyka bardzo mocno poszły naprzód – rozwiązania tyczące się ogrzewania są coraz bardziej rozwinięte. Wystarczy wziąć pod uwagę chociażby pompy ciepła, które od kilku lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Folie grzewcze są dla nich znakomitą alternatywą – wykorzystują do ogrzewania prąd. Ogrzewanie prądem nadal – niezgodnie z prawdą – kojarzy się z czymś drogim i nieopłacalnym. Część osób, które powiela takie informacje zapomina o tym, że po pierwsze samo budownictwo jest dzisiaj o wiele bardziej energooszczędne, przez co potrzebuje zdecydowanie mniej energii do ogrzewania, a po drugie dysponujemy nowymi technologiami grzewczymi, które również są bardziej energooszczędne niż kiedyś. Ostatnim, jakże kluczowym czynnikiem jest możliwość produkcji paliwa do ogrzewania czyli prądu – dzięki temu że ceny modułów fotowoltaicznych stały się bardzo przystępne możemy to paliwo sami sobie produkować.

Zalaminowane włókno węglowe, z którego wykonane są folie grzewcze działać będzie nawet 50 lat, oraz objęte jest aż 25-letnią gwarancją producenta!

Jak działają folie grzewcze i co musisz o nich wiedzieć?

Folie grzewcze Red Snake są zalaminowanym włóknem węglowym, które składają się z kilku warstw. Pozwalają na efektywne ogrzewanie płaszczyznowe w Twoim domu – ciepło pada na Ciebie w zależności od tego, gdzie zostały zamontowane folie. Możemy na ścianie, podłodze lub suficie, natomiast koszt ich eksploatacji porównać można śmiało z ogrzewaniem gazowym, które traktowane jest jako stosunkowo tanie.

Co jednak w momencie, w którym decydujemy się również na montaż paneli fotowoltaicznych lub już je posiadamy?

Wtedy dzieje się magia. System grzewczy zasilany jest energią, którą generujemy dzięki zamontowanym panelom. Ograniczamy koszty zarówno zużycia prądu, jak i ogrzewania o ponad 80%. To oznacza, że stopa zwrotu Twojej inwestycji jest kilkunastoprocentowa!

Chcesz poznać szczegóły dotyczące montażu folii w Twoim domu? Porozmawiajmy. Pozwól, że skontaktujemy się z Tobą klikając tutaj.

Call Now Button