Panele fotowoltaiczne cieszą się w Rzeszowie coraz większą popularnością. Nie dziwi to nikogo – wciąż rosnące ceny prądu oraz program Czyste Powietrze sprzyjają obserwacji nowych rozwiązań. Oraz ich wdrażaniu. Oto garść faktów, które zainteresują Cię jeszcze bardziej tematyką energii odnawialnej.

Panele fotowoltaiczne zapewnią Ci dostęp do darmowej energii słonecznej

Głównym powodem, dla którego interesujemy się montażem paneli fotowoltaicznych w Rzeszowie, Krośnie, Sanoku oraz na terenach całego Podkarpacia jest to, że po ich instalacji możemy cieszyć się darmowym prądem. Dzięki temu nasze rachunki za energię elektryczną spadają niemal do zera. Według wyliczeń, już w 5 roku od założenia paneli fotowoltaicznych zaczynasz zarabiać przez oszczędzanie. Wówczas możesz podziękować sam sobie… i pożegnać się ze strachem przed kolejnymi podwyżkami cen energii w Rzeszowie i w Polsce.

Panele fotowoltaiczne Rzeszów mogą pomóc Ci w darmowym ogrzewaniu domu

To fakt. Sprzęgnięcie paneli fotowoltaicznych z folią grzewczą umożliwi Ci darmowe ogrzewanie domu, biura lub gospodarstwa agroturystycznego. Wszystko dzięki stworzeniu swoistego perpetuum mobile – produkowana przez panele fotowoltaiczne energia będzie przeznaczana również i na ogrzewanie domu. Dzięki temu przestaniesz tracić czas na ciągłe podkładanie do pieca, gdyż wystarczy, że odpowiednio wyregulujesz termostat. Dodatkowo, odpadną Ci wszystkie koszta związane z tradycyjnym, konwekcyjnym ogrzewaniem. W zapomnienie odejdą inwestycje na nowy kocioł (co 10-15 lat), coroczny zakup opału oraz m.in. budowa kotłowni.

Instalacje fotowoltaiczne sprawdzą się nawet, jeśli nie ma słońca

Często mylnie uważamy, że jeśli aktualnie jest pochmurno, panele fotowoltaiczne nie działają. Oczywiście nie jest to prawdą. Działają, gdyż promieniowanie słoneczne dociera do nas cały czas. Warto jednak podkreślić, że w miesiącach zimowych jest nieco słabsze.
Na szczęście jednak i na to mamy rozwiązanie. Na ten moment możliwe jest magazynowanie wytworzonej energii w elektrowni – innymi słowy te mają obowiązek oddać nam wyprodukowaną przez nas energię, jeśli zdecydujemy się na jej przechowywanie. Dzięki temu wytwarzając więcej prądu w lecie możemy z niego skorzystać… w zimie i ogrzewać za darmo przez cały rok.
Co ważne, tyczy się to nie tylko osób prywatnych, ale i firm. Pomyśl tylko, ile możesz na tym zaoszczędzić!

Jak zostać prosumentem?

Prosument jest osobą, która wykorzystuje prąd, który sama wytworzy. Do 2025 ma być to co czwarty z nas. Walnie pomaga w tym program Czyste Powietrze (Rzeszów – tu również możesz wnioskować o dotację), który pozwala na częściowe sfinansowanie m.in. termomodernizacji budynków lub wymiany kotłów starego typu.
Żeby zostać prosumentem powinieneś sam produkować energię elektryczną np. za pomocą paneli fotowoltaicznych, które zamontować możesz na dachu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat energii odnawialnej i sprawdzić, czy będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem?

Skontaktuj się z nami!

Call Now Button