Twój dom o ponad połowę tańszy w utrzymaniu

Sprawdź w jaki sposób montaż paneli fotowoltaicznych pozwoli Ci na uzyskanie niezależności energetycznej.

Zadzwoń do nas: 729974447

Zastanów się: co było dla Ciebie najistotniejsze podczas budowy Twojego domu?

Czy udało Ci się wszystko zrealizować? Czy w rzeczywistości wszystko jest tak kolorowe, jak sobie założyłeś?

Z pewnością marzyłeś o bezpiecznym miejscu dla siebie i swoich dzieci, w cichej spokojnej i zdrowej okolicy, małym domku z tarasem, gdzie w letni poranek wypijesz świeżo zaparzoną kawę, delektując się wschodem słońca, a wczesną jesienią gorącą herbatę o zachodzie. Miejscu, w którym będziesz odpoczywać po ciężkiej pracy i trudach całego tygodnia.

Twój dom to wspaniałe miejsce, jednak czy rzeczywistość jest faktycznie tak kolorowa, jak sobie wyobrażałeś. Mimo małej ilości czasu o dom trzeba dbać, trzeba kosić trawnik, wykonywać drobne naprawy, oraz ponosić koszty utrzymania Twojego gniazdka – szczególnie że w domu cały czas znajdzie się coś do poprawy, zmienienia, a koszty samego utrzymania są w skali roku niezwykle duże – rosnące opłaty za prąd, za wodę a szczególnie za ogrzewanie powodują, że to wszystko obciąża nasz budżet. Budowa domu nie jest więc, jak się okazuje, jedynym wydatkiem, który musimy uwzględnić – jego utrzymanie również jest istotne i często… trudne. Tyczy się to również czasu, który poświęcamy – chcemy po prostu odpocząć ale się nie da, bo jest “coś” do zrobienia. Czasami brakuje na to sił, ale to nasz własny dom, o który trzeba przecież zadbać nawet mimo tego, że zwykle nie mamy na to ani czasu, ani siły.

Okazuje się jednak, że można inaczej – łatwiej, taniej, mniej czasochłonnie.  Nie obiecamy że Twój dom stanie się zupełnie bezkosztowy, ale pokażemy , że możesz sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu i na opłatach za prąd i na Twoim czasie, co sprawi, że koszty utrzymania całego domu spadną przynajmniej o 50% – a to już czysty zysk!

Sprawdź nasze realizacje i dowiedz się, jak niewiele trzeba by Twój dom został niezależny energetycznie!

Porozmawiajmy o uczynieniu Twojego domu jeszcze bardziej przyjaznym

Porozmawiajmy o fotowoltaice lub darmowym ogrzewaniu słonecznym

Najczęściej zadawane pytania

Czy instalacja fotowoltaiczna działa w zimie?

Panele słoneczne działają w zimie – mimo krótszego dnia  na ziemię docierają promienie słoneczne (fotony), które umożliwiają generowanie energii. Zimą produkowane jest mniej prądu, jednak dzieje się tak z powodu krótszego dnia a nie niższej temperatury! Dodatkowo, wcale nie musisz wtedy płacić więcej za prąd – zapewni Ci to system opustowy.

Jak sprawdzić, jakiej wielkości instalacja jest mi potrzebna?

Możesz wyliczyć to na podstawie m.in. zużycia energii chociażby z poprzedniego roku. Na każdym rachunku za energię elektryczną znajduje się informacja ile energii zużyto w Twoim domu w ciągu wcześniejszego roku. Ponadto istotnym czynnikiem jest umiejscowienie dachu względem stron świata oraz jego kąt nachylenia.

Czy instalacja fotowoltaiczna się opłaca?

Inwestując w panele solarne inwestujesz swoje pieniądze lepiej, niż w wypadku bankowej lokaty. Inwestycja w nie pozwala na wymierne korzyści finansowe przez cały czas żywotności paneli – przestajesz płacić pieniądze za energię elektryczną (oprócz utrzymywania linii), dzięki czemu możesz przeznaczyć je na inne rzeczy. Przeciętny czas “życia” instalacji fotowoltaicznej datuje się na 25 lat. Przy obecnych cenach prądu (wciąż “realtywnie” niskich) czas zwrotu wyniesie jedynie 7 lat!

Co dzieje się z produkowaną energią?

Część energii konsumujesz na bieżąco, natomiast nadwyżki oddajesz do sieci energetycznej. Z tej oddanej nadwyżki korzystamy później np. w zimie, kiedy nasza instalacja produkuje mniej energii. Wówczas ten niedobór  pobieramy z sieci a to wszystko bilansowane jest za pomocą licznika dwukierunkowego. Widzimy zatem ile energii wyprodukowaliśmy i ile z sieci pobraliśmy. Nie potrzebujemy więc akumulatorów co znacznie obniża koszty inwestycji.

Od czego zależy cena instalacji fotowoltaicznej?

Na cenę wpływa m.in. jakość wybranych modułów fotowoltaicznych, falownika, systemu montażowego i całej architektury uzupełniającej a także  poszycie dachu i docelowe odległości między modułami a falownikiem oraz falownikiem a miejscem wpięcia do sieci. Generalnie im więcej kWp chcesz zainstalować, tym drożej będzie Cię to wynosiło. Przy kalkulacji nie sugeruj się jednak wyłącznie ceną – instalacja ma działać minimum 25 lat, dlatego najtańsze panele mogą okazać się znacznie gorszej jakości.

Masz pytanie, które się nie pojawiło? Daj nam znać!

Oni już czerpią prąd ze słońca. Pora na Ciebie!

Szukałem ciekawego rozwiązania, dzięki któremu mógłbym nie tylko oszczędzać, ale i w perspektywie czasu  -zarabiać. Dlatego zdecydowałem się na współpracę z Szymonem w zakresie fotowoltaiki i folii grzewczych. Najlepszy wybór ever!

Sebastian P., Sieniawa.

Cenowo i jakościowo – bajka. Z szefem firmy DarmoweOgrzewanie.com, panem Szymonem, można się bezproblemowo porozumieć. Widać, że zna potrzeby klienta. Jakub M., Mielec

Dziękuję za pomoc i doradztwo zarówno podczas wyboru paneli, jak i przy pisaniu wniosków o dofinansowanie do instalacji.

Andrzej B., Boguchwała

Czemu warto nam zaufać?

Gwarancja satysfakcji

Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalną, ale i empatyczną obsługę i pomoc w każdej sytuacji.

Gwarancja na sprzęt

Wieloletnia, 25letnia gwarancja producencka na wybrane przez Was moduły fotowoltaiczne.

Profesjonalny audyt

Zapewnimy Ci profesjonalny audyt energetyczny, dzięki któremu dobierzemy dokładnie tyle paneli, ile będzie Ci potrzebne do osiągnięcia niezależności energetycznej.

Niezależność energetyczna jest już o krok. Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc!

Call Now Button