Montaż istalacji fotowoltaicznej w okolicach Rzeszowa

W kilku zdaniach chcielibyśmy opowiedzieć o realizacji instalacji fotowoltaicznej w okolicach Rzeszowa, która miała miejsce już grubo ponad rok temu. O efekcie końcowym koniecznie damy Wam znać w momencie finalizacji, ale już przy produkcji 12 300 kWh w skali roku z instalacji 9,74 kWp na pewno możemy powiedzieć o dużym zadowoleniu ze strony Klienta 😉

Poznaliśmy się z Inwestorem na targach budowlanych w Rzeszowie w 2019 roku. Pan Mariusz był zdecydowany, że chce zrealizować taką inwestycję u siebie w domu ale wciąż szukał rzetelnego wykonawcy. Porozmawialiśmy wstępnie o szacunkowych kosztach, stosowanych rozwiązaniach i umówiliśmy się na spotkanie w domu Klienta, aby ocenić możliwości instalacyjne.

Na spotkaniu oceniliśmy dokładnie potencjał takiej inwestycji oraz parametry techniczne takie jak:

-wielkość połaci dachowej i ilość modułów jaka może się tam zmieścić

-miejsce montażu inwertera

-odległości kablowe po stronie AC i DC

-zabezpieczenia przeciwprzepięciowe

Ustaliliśmy również preferencje Klienta jeśli chodzi o sprzęt na jakim instalacja zostanie wykonana. Poza modułami i falownikiem chodziło również o markowe okablowanie, zabezpieczenia, konektory, czyli to wszystko co znaczeni wpływa na wydajność i bezpieczeństwo działania takiej instalacji. Efektem tych rozmów i doradztwa z naszej strony była podpisana umowa na realizację instalacji PV o wielkości 9,74.

Fotowoltaika rzeszów

Widok dachu od strony południowej z zamontowaną instalacją PV.

falowniki Rzeszów

Falownik oraz niezbędna architektura

Po wykonaniu inwestycji przygotowaliśmy niezbędną dokumentację do Zakładu Energetycznego i niebawem nastąpiło przyłączenie instalacji do sieci. Mieliśmy oczywiście pewność, że instalacja będzie znakomicie służyć Klientowi dlatego tym bardziej ucieszyliśmy się z efektów. Przez rok Inwestor wyprodukował z instalacji 9,74 kWp aż 12 300 kWh.

Oczywiście świadczy to o bardzo dobrze wykonanej pracy ale jest również efektem znakomitego ulokowania dachu względem południa. To wszystko złożyło się na tak dobry wynik. Jak nie trudno się domyśleć na rachunkach za energię elektryczną widniały jedynie opłaty administracyjne. Dzięki uprzejmości Inwestora możemy je Państwu zaprezentować.

darmowe ogrzewanie słoneczne Rzeszów

Odczyt z okresu 31.07-31.12.2019- jak widać spory zapas produkcyjny.

fotowoltaika Rzeszów

A tutaj kwota do zapłaty za okres od lipca do grudnia 2019.

 

Czy sam również myślisz p montażu paneli fotowoltaicznych? A może szukasz alternatywnych metod ogrzewania domu? Jeśli tak skontaktuj się z nami – z chęcią doradzimy!

 

Call Now Button