Kable grzewcze – montaż w okolicach Dynowa

Dynów montaż kabli grzewczych

Montaż kabli grzewczych w okolicach Dynowa

Kable grzewcze nie są produktem nowym. Są jednak nowatorskie, jeśli chodzi o podejście do ogrzewania płaszczyznowego – z zaufanych źródeł wiemy, że w niektórych budynkach efektywnie i bezawaryjnie zapewniają komfort termiczny już od 30 lat;)

Jakie założenia stały przed montażem kabli grzewczych?

Klient remontował poddasze w swoim domu jednorodzinnym i stąd pojawił się pomysł na współpracę. Pierwotnie rozważaliśmy folie grzewcze natomiast ze względu na rodzaj podłogi, którą Klient planował oraz możliwość zatopienia systemu w wylewce ustaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem mogą być kable grzewcze.

Wykonaliśmy pomiary, zaprojektowaliśmy system i przedstawiliśmy wyliczenia. Biorąc pod uwagę koszty inwestycyjne trudno było o bardziej opłacalne rozwiązanie a dodatkowo istniejąca już instalacja fotowoltaiczna dodatkowo skłaniała do wyboru tego rodzaju ogrzewania.

System został wykonany na pierwszej warstwie wylewki. Klient wybrał termostaty smart, które umożliwiają szereg możliwości, umożliwiając precyzyjne sterowanie systemem a także możliwość śledzenia zużycia energii a co ważne mają aż 5 letnią gwarancję. Same kable grzejne objęte są aż 20 letnią gwarancją producenta.

Zanim zamontowaliśmy system to oczywiście sprawdziliśmy rezystancję oraz rezystancję izolacji a po samym montażu zrobiliśmy to ponownie.

Po uruchomieniu systemu wykonaliśmy również badanie kamerą termowizyjną.

Dynów montaż kabli grzewczych

Masz pytania tyczące się kabli grzewczych lub ich montażu? Jeśli tak, to jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button