Montaż folii grzewczych – Jasło

folie grzewcze

Folie grzewcze – montaż w Jaśle

Chcieliśmy Wam opowiedzieć o realizacji, która została już sprawdzona w „boju”. Montaż folii odbył się u Klienta w Jaśle w listopadzie zeszłego roku. Oznacza to, że mogliśmy zapytać Klienta o jego wrażenia jeśli chodzi o komfort użytkowania oraz o zużycie energii.

Będzie dużo zdjęć 😉

Czego dotyczy realizacja?

Chodzi o dwa pomieszczenia, salon połączony z kuchnią. Klient był wówczas na etapie remontu. Remont dotyczył również wymiany paneli podłogowych. Wówczas klient trafił na naszą stronę WWW – i tak podjęliśmy współpracę.

Pan Krzysztof chciał sobie zrobić ogrzewanie podłogowe, ale równocześnie przerażała go wizja skuwania wylewek, ponownego betonowania i całego zamieszania, które by temu towarzyszyło. Los chciał, że przy okazji poszukiwań w Internecie trafił na nas.

Nasz system można umieścić bezpośrednio pod panelami, więc nie trzeba niczego skuwać – ten argument był chyba najistotniejszy dla Klienta, więc w oparciu o zebrane informacje przygotowaliśmy ofertę na wykonanie takiego systemu. Zapadła decyzja na tak i umówiliśmy się na termin montażu.

Klient przed naszym przyjazdem ściągnął starą podłogę oraz uprzątnął pozostałości, tak żeby istniejąca wylewką była po prostu czysta i równa, więc pierwszym etapem przed którym stanęliśmy było ułożenie podkładu, który pełni funkcję izolującą (od strony wylewki jest pokryty ekranem aluminiowym) a także jest już podkładem pod panele co oznacza, że Klient nie musiał już niczego kupować przed położeniem paneli – tak przygotowaliśmy system, żeby od razu kłaść panele.

Na kolejnym etapie przystąpiliśmy do układania folii według wcześniej przygotowanego projektu. Zazwyczaj jednak rzeczywistość nieco weryfikuje wcześniejszy plan rozłożenia natomiast ważne jest aby zachować tę samą moc sumaryczna folii.

Po rozłożeniu folii grzewczej wykonaliśmy połączenia wszystkich elementów oraz przed położeniem ostatniej warstwy folii zabezpieczającej sprawdziliśmy czy system działa. Sprawdziliśmy to również za pomocą kamery termowizyjnej.

Po tym wszystkim przyszedł czas na podłączenie termostatu oraz na ułożenie folii zabezpieczającej. Tak przygotowany system jak zobaczycie zaraz na zdjęciu poniżej, jest już gotowy do położenia paneli podłogowych.

Montaż w dwóch pomieszczeniach przebiegł bardzo sprawnie – trwał jeden dzień.

Folie grzewcze – ocena klienta

W marcu tego roku zapytaliśmy Klienta o wrażenia. Był to dobry czas na ocenę działania, bo w tym roku zima pokazała na co ją stać a czas od listopada 2020 do marca 2021 jest dobrym okresem do oceny.

Ocena Klienta była krótka i treściwa- jestem bardzo zadowolony. To były pierwsze słowa które usłyszeliśmy. Klient wspomniał, że podłoga była ciepła i przyjemna w dotyku i że ogólnie odczuwanie ciepła bardzo przyjemne.

Nie dało się jednoznacznie wskazać ile zużył ten system grzewczy, ze względu na to, że nie był tutaj montowany podlicznik energii ale jest informacja z odczytu licznika na cały dom. Oczywiście nasz system został zamontowany w dwóch pomieszczeniach, pozostałe mają istniejący już system grzewczy oparty o grzejniki.

W okresie od końcówki września 2020 do marca 2021 Klient na potrzeby całego domu, a więc także i naszego systemu zużył 1620 kWh, co przekłada się na jakieś 970 zł– mówimy o kosztach za okres od końcówki września 2020 do końcówki marca 2021 czyli za okres 6 miesięcy. Pamiętać należy że to rachunek za energię elektryczna zużyta przez cały dom, czyli także oświetlenie, rtv i agd.

Nie musisz zmieniać całego systemu grzewczego. Jeśli masz grzejniki i chciałbyś sprawić sobie ogrzewanie podłogowe to jest to możliwe bez zbędnego skuwania wylewek. Możesz spróbować w jednym pomieszczeniu i zobaczyć jak to się sprawuje.

Jeśli masz jakieś pytania to śmiało, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button