Dziś przedstawimy Ci historię, w której pomogliśmy naszej klientce w ogrzewaniu domu za pomocą folii grzewczych, które montowane były… w betonie. Dzięki temu zobaczysz, że ogrzewanie domu foliami grzewczymi może być atrakcyjne również i w Twoim wypadku!

 

Jak to zazwyczaj bywa w przypadku takiej realizacji, zanim Inwestor zdecydował się na wybór tej formy ogrzewania, dokładnie „wybadał” sprawę rozmawiając z osobami, które już korzystają z takiego systemu. Zdajemy sobie sprawę, że jest to stosunkowo mało rozpowszechnione rozwiązanie, dlatego też sami sugerujemy aby przed podjęciem decyzji porozmawiać z innymi użytkownikami. Umówmy się – folie grzewcze na pewno nie są rozwiązaniem dla każdego. Również nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nowe rozwiązania w zakresie ogrzewania biją często stare i mocno zakorzenione na głowę.

 

Klient dysponował oczywiście wcześniej przygotowaną ofertą, na podstawie której mógł oceniać opłacalność takiej inwestycji przez pryzmat wielu różnych czynników, takich jak m.in. trwałość i wydajność systemu, koszty wykonania i eksploatacji a także sposób działania.

 

Jednym z najsilniejszych argumentów była całkowita bezawaryjność tego rozwiązania, co potwierdzone jest 25-letnia gwarancją bezpośrednio od producenta. Siła tkwi bowiem w prostocie, bowiem jak często się można przekonać im prostsze rozwiązanie tym mniej awaryjne i tak jest również w tym przypadku- wysokiej klasy folia i okablowanie to główne elementy tego systemu.

Ponadto, można zrezygnować z budowy komina i kotłowni, co z jednej strony pozwoli zaoszczędzić pieniądze a z drugiej strony miejsce – kilka dodatkowych m2 na pewno nikomu nie zaszkodzi. Biorąc pod uwagę, że budynki, które stawiamy są coraz bardziej szczelne a od 2021 roku będziemy do tego zobligowani nową norma, to samo ogrzewanie prądem, nawet bez wykorzystania fotowoltaiki jest sprawą opłacalną.

System docelowo miał się znaleźć pod wylewką co wymagało odpowiedniego przygotowania podłoża – te oraz pozostałe wytyczne przekazaliśmy Inwestorowi już po podpisaniu umowy. Umówiliśmy się zatem na konkretny dzień i rozpoczęliśmy prace.

folie grzewcze Rzeszów

Rozpoczęliśmy od rozłożenia folii na podkładzie zgodnie w wymogami i projektem

folie grzewcze Rzeszów

Rzeszów - folie grzewcze

Rozmieszczenie poszczególnych fragmentów folii i rozbicie ich na strefy grzewcze

W kolejnych etapach odpowiednio zaizolowaliśmy krawędzie każdego fragmentu folii oraz zamontowaliśmy złączki do miedzianych pasów zasilających. Przed rozpoczęciem połączeń dokładnie sprawdziliśmy czy wszystko zgadza się z projektem a w dalszej części rozłożyliśmy okablowanie. To bardzo ważny etap, wymagający dużego skupienia tak aby odpowiednio połączyć ze sobą wszystkie elementy zarówno z przewodami fazowymi jak i neutralnymi.

Rozpoczęliśmy od mniejszych pomieszczeń, które były zasilane jednofazowo. Po połączeniu danego pomieszczenia, które w naszym systemie jest całkowicie niezależną strefą grzewczą sprawdziliśmy czy wszystko zostało odpowiednio połączone oraz przeprowadziliśmy test kamerą termowizyjną.

darmowe ogrzewanie słoneczne

Sprawdzanie podłączonej strefy za pomocą kamery termowizyjnej

Prace zostały odpowiednio wykonane, co potwierdził pokazany na zdjęciu test. Dana strefa działała, więc mogliśmy przystąpić do przyłączenia uziomu, do czego wykorzystaliśmy kolejną warstwę tym razem folii antystatycznej. Całość została zabezpieczona, unieruchomiona oraz pokryta dodatkowo folią budowlaną. Na zdjęciu poniżej powyższe pomieszczenie przygotowane już do wykonania wylewki.

folie grzewcze Rzeszów

Tak przygotowane pomieszczeni jest gotowe na wykonanie wylewki.

W dalszej kolejności rozpoczęliśmy analogiczne do powyższych prace w pozostałych pomieszczeniach, polegające na rozplanowaniu tras kablowych, łączeniu ich oraz sprawdzaniu ich działania. Poniżej kilka zdjęć z pozostałych prac.

folie grzewcze Rzeszów

Rzeszów ogrzewanie płaszczyznowe

Po sprawdzeniu wszystkich elementów przyszedł czas na montaż folii antystatycznej i połączeniu jej z uziomem. Wszystkie elementy wymagają odpowiedniego unieruchomienia oraz zabezpieczenia.

Rzeszów montaż folii grzewczych

Etap po zamontowaniu folii antystatycznej i przed nałożeniem folii budowlanej

Przed zakończeniem prac ponownie sprawdziliśmy działania wszystkich stref grzewczych tak aby w kolejnych dniach Inwestor mógł wykonać na budowie wylewki.

folia grzewcza Red Snake

Ostatnie badanie kamerą termowizyjną przed oddaniem prac.

Jak widać na załączonym powyżej zdjęciu system działa, został odpowiednio połączony oraz zabezpieczony. W kolejnych dniach zostały już wykonane wylewki a na dalszych etapach zamontujemy tam termostaty i całość będzie służyć inwestorowi bezawaryjnie przez długie lata.

 

 

Call Now Button