Chcielibyśmy Wam pokazać jedną z naszych kolejnych realizacji. Tym razem zaprezentujemy jak to wyglądało w przypadku domu mieszkalnego w okolicach Nowej Dęby.

Z inwestorem poznaliśmy się na targach budowlanych jeszcze w 2019 roku. Zaczęliśmy naszą znajomość od zaprezentowania na żywo systemu oraz ustalenia podstawowych informacji takich jak:

  • metraż budowanego domu
  • docelowe parametry izolacyjne ( ocieplenie, wentylacja, okna )
  • preferencje dotyczące systemu grzewczego ( podłoga, sufit, ściany).

 

Rozmawialiśmy również na temat zasad działania systemu grzewczego opartego o folie, dzięki czemu Inwestor miał wstępny obraz tego, jak w rzeczywistości może to wyglądać. Po spotkaniu ustaliliśmy, że przechodzimy na kontakt mailowy, gdzie poprosiliśmy o przesłanie rzutów pomieszczeń oraz skróconej charakterystyki energetycznej. Na tej podstawie zabraliśmy się za przygotowanie oferty na taki system grzewczy.

Klient rozważał różne opcje, co jest rzeczą naturalną, natomiast po dość długich rozmowach udało się osiągnąć w tym zakresie porozumienie – zapadła decyzja o realizacji systemu w wersji sufitowej.

Głównymi czynnikami, które przyczyniły się do decyzji Klienta o wyborze takiego systemu grzewczego były na pewno kwestie związane z:

  • budową i zasadą działania systemu ( folie, okablowanie, termostaty to w skrócie cały system)
  • brakiem elementów ruchomych ( nie ma możliwości aby coś się zepsuło- no może poza termostatem, bo nie ma kotłowni, pieca itp.)
  • łatwością sterowania ( każde pomieszczenie ma swój termostat, każde pomieszczenie sterujemy z osobna)
  • kosztami wykonania oraz docelowo eksploatacji.

 

Finalnie ustaliśmy, że system zostanie wykonany sufitowo z wyłączeniem łazienek, gdzie zostanie wykonane ogrzewanie w wersji mat grzewczych, które zostaną zatopione w ostatniej warstwie wylewki. W tym miejscu zaznaczamy dla przypomnienia, że folie i maty to dwie różne technologie.

Klient otrzymał od nas bezpośrednią pomoc skutkującą powstaniem wytycznych, co do przygotowania instalacji elektrycznej oraz przygotowania sufitu podwieszanego. Wytyczne przekazywane są po podpisaniu umowy. Wynikają one z doświadczeń , które pozwalają zaoszczędzić sporo czasu oraz nerwów w dniu montażu, ale przede wszystkim są istotne ze względu na bezpieczeństwo i skuteczność działania samego systemu.

Poniżej załączamy Wam kilka zdjęć, które pokazują w jaki sposób montowane są folie do sufitu podwieszanego. Jak łatwo zauważyć, tylko na niewielkiej powierzchni sufitu znajduje się folia, co w zupełności wystarcza, ponieważ folia, którą rekomendujemy jest wysoce wydajna i trwała.

Nowa dęba folie grzewcze

Jedno z pomieszczeń w domu Inwestora. Etap przed montażem płyt GK.

folie grzewcze podkarpacie

Salon z kuchnią. Etap przed montażem płyt GK.

folie grzewcze red snake

Jeden z pokoi. Etap przed GK.

 

Po zamontowaniu wszystkiego sprawdziliśmy oczywiście czy folie działają podłączając każdą strefę grzewczą i badając ją kamerą termowizyjną. Nie montowaliśmy wówczas termostatów ze względu na to, że przy wykonywaniu tynków, mogłyby się pobrudzić, lub co gorsze ulec uszkodzeniu, stąd też kiedy inwestor dokonał kolejnych postępów na budowie, pojawiliśmy się aby zamontować termostaty oraz ponownie sprawdzić każdą strefę grzewczą i jej działanie.

Jak się Wam podoba poniższy efekt końcowy?

montaż folii grzewczych red snake

Etap po zamontowaniu płyt GK.

Całość systemu zlokalizowana jest suficie. Jest on całkowicie niewidoczny i spełnia znakomicie swoja funkcję grzewczą.

folie grzewcze Nowa Dęba

Salon z kuchnią. Etap po montażu GK.

folie grzewcze Red Snake

Jeden z pokoi. Etap po montażu GK.

 

Sprawdziliśmy również o czym pisaliśmy wyżej, czy każda strefa działa. Zamontowaliśmy również termostaty i w zasadzie cały system jest w pełni gotowy do użytkowania.

folie grzewcze nowa dęba

Badanie kamerą termowizyjną.

montaż folii

Montaż oraz programowanie termostatów Wi-Fi.

To by było na tyle. System został poprawnie wykonany oraz sprawdzony dwukrotnie. Najpierw na etapie montażu a po raz kolejny na etapie montowania i ustawiania termostatów.

Inwestor może już w pełni korzystać z systemu grzewczego w swoim nowym, pięknym domu, którego nie szpecą grzejniki i nie unosi się kurz 😉

Call Now Button