Panele fotowoltaiczne Rzeszów

Panele fotowoltaiczne – montaż w Mielcu

Nasza kolejna realizacja zaprowadziła nas pod Mielec – do miejscowości… . Klient skontaktował się z nami telefonicznie, przedstawił zarys problemu oraz to, co chce osiągnąć. Interesowała go niezależność energetyczna czyli taki stan, w którym panele fotowoltaiczne produkowałyby przynajmniej tyle energii, by pokryć całe bieżące zapotrzebowanie, które po wstępnym spotkaniu i audycie, wyliczyliśmy na 4,96 kWp.

Naszym celem była pomoc klientowi w osiągnięciu niezależności energetycznej na długie lata, przy zachowaniu budżetu, który przeznaczył na montaż.

 

Jak krok po kroku przebiegała realizacja?

 

  • Przeprowadziliśmy audyt energetyczny – klient udostępnił nam faktury, dzięki którym wyliczyliśmy średnie zapotrzebowanie energetyczne dla całego domu. Dzięki temu nie działamy “na sucho” – niejednokrotnie zgłaszali się do nas prosumenci, którzy mieli za złe absolutnie wszystkim (w tym również i nam) to, że “przecież ich rachunki, mimo założonej instalacji, wcale nie wynoszą zero złotych”. Często nasze argumenty o tym, że być może ich instalacja jest zwyczajnie zbyt mała, w stosunku do zapotrzebowania energetycznego, trafiały w próżnię. Przygotowaliśmy dla klienta odpowiednie zestawienia, które logicznie przedstawiały jak duża powinna być instalacja fotowoltaiczna, by w całości pokryła zapotrzebowanie – zgodnie z naszymi wyliczeniami było to 4,96 kWp. Oferta została zaakceptowana. Dodatkowo, już na wstępie zasugerowaliśmy, że bardzo opłacalne byłoby skorzystanie z programu Mój Prąd (dodatkowe 5000 zł zwrotu) oraz odliczenie kosztów inwestycji od podatku. Tym samym czas, w którym panele solarne się zwrócą, znacznie się skrócił (z naszych wyliczeń o jakieś…)
  • Wnioskowaliśmy o zwrot części kosztów dzięki programowi Mój Prąd – montaż paneli fotowoltaicznych jest zwykle opcją na całe życie – żywotność paneli jest zwykle nawet dłuższa niż gwarancja udzielana przez wykonawcę. Nie tak dawno pisaliśmy o panelach, które sprawnie działają już od ponad 35 lat! Dlatego, podobnie jak w wypadku większych inwestycji, dobrze jest się do nich przygotować. Program Mój Prąd pozwala na dofinansowanie na 5 tysięcy złotych do instalacji fotowoltaicznych, dzięki czemu stają się one jeszcze bardziej opłacalne.
  • Zaproponowaliśmy konkretne rozwiązania oparte na komponentach…., oraz niezawodne panele monokrystaliczne, na które producent udziela 25-letniej gwarancji. Pierwotnie klient myślał o panelach polikrystalicznych, jednak zestawiając ich trwałość z minimalną różnicą w cenie wspólnie stwierdziliśmy, że montaż paneli mokrystalicznych będzie znacznie bardziej opłacalny.

Skorzystaj z dofinansowania i zyskaj 5000 zł zwrotu na instalację

 

 

Zobacz sam, że to działa

Jesteś zainteresowany pozyskiwaniem energii odnawialnej? Niezależnie od tego, czy chcesz zamontować panele fotowoltaiczne w domu, czy w firmie z chęcią Ci w tym pomożemy.

Skontaktuj się z nami i zacznij korzystać z darmowej energii elektrycznej w Rzeszowie.

Call Now Button