Montaż paneli fotowoltaicznych w okolicach Dubiecka

Pan Paweł skontaktował się z nami za pośrednictwem naszego profilu na FB. Kontaktował się, szukając możliwości związanych z fotowoltaiką oraz wykorzystywaniem jej potencjału we własnym domu.  Umówiliśmy się na rozmowę oraz wstępnie porozmawialiśmy o możliwościach wykonania takiej instalacji.

Już na samym początku ustaliliśmy kilka priorytetów, które przyświecały nam przez całą współpracę, oraz które braliśmy pod uwagę w trakcie doprecyzowywania oferty dla Pana Pawła:

  • obliczyliśmy bieżące zużycie,
  • wzięliśmy pod uwagę umiejscowienie dachu względem kierunków geograficznych oraz poszycie dachu,
  • ustaliliśmy możliwości wpięcia instalacji do sieci,
  • wybraliśmy najlepszy stosowany sprzęt oraz komponenty.

montaż paneli fotowoltiacznych dubiecko

panele fotowoltaiczne dubiecko

Ustalone miejsca montażu-po lewej miejsce na falownik, po prawej połać dachowa

 

Po dokonaniu pierwszych ustaleń omówiliśmy się na przeprowadzenie dokładnego audytu już na miejscu inwestycji oraz na dopięcie wszystkich formalności związanych z umową a także z wchodzącym wówczas w życie programem „Mój Prąd”.

Inwestor miał – co naturalne -obawy dotyczące możliwości uzyskania zwrotu 5000 zł po realizacji oraz obawy związane z działaniem samej instalacji, ponieważ jeszcze rok temu zainteresowanie samą fotowoltaiką było zdecydowanie mniejsze niż obecnie.

Spotkanie pozwoliło jednak rozwiać pojawiające się wątpliwości zarówno dotyczące samej instalacji jak i jej kosztów, bowiem zawsze pojawia się w głowie obawa czy aby nie przepłacamy za dana usługę. Stawiamy zawsze sprawę jasno, rozkładając wycenę na czynniki pierwsze, bo koszty zależą od bardzo wielu czynników, m.in. od klasy jakościowej sprzętu. Po podpisaniu umowy i wpłaceniu przez Inwestora zaliczki ustalony został termin montażu, który sprawnie, aczkolwiek z małymi niespodziankami, udało się zrealizować.

Poniżej załączamy zdjęcia po realizacji:

panele fotowoltaiczne

montaż fotowoltaiki dubiecko

Zdjęcie z zamontowanym falownikiem oraz modułami na dachu

 

Po realizacji oraz wpłaceniu ostatniej kwoty przez Inwestora złożyliśmy w jego imieniu dokumentację do Zakładu Energetycznego oraz już później po przyłączeniu instalacji przez Zakład Energetyczny i wymianie licznika na dwukierunkowy, pomogliśmy w sprawie programu Mój Prąd- Klient otrzymał zwrot 5000 zł.

Instalacja zaczęła więc pracować na niższe rachunki Klienta o czym przekonaliśmy się za jakieś pół roku, kiedy Pan Paweł przesłał do nas zdjęcie swojego rachunku za energię elektryczną.

 

fotowoltaika

 

 

Call Now Button