Chcielibyśmy Wam opowiedzieć o realizacji sprzed roku, a dokładniej z marca 2019 w okolicach Przemyśla. O tej realizacji wspominaliśmy w zeszłym roku na naszym profilu na FB, stąd też postanowiliśmy sprawdzić jak ponad roku sprawuje się instalacja u Klienta.

Pan Andrzej zdecydował się na współprace z nami w marcu 2019 roku, natomiast instalacja została przyłączona do sieci w kwietniu 2019, więc możemy mówić o ponad półtorarocznym okresie działania instalacji fotowoltaicznej.

Oczywiście zanim podjęliśmy decyzję o współpracy ustaliliśmy wszystkie niezbędne rzeczy dotyczące:

-zużycia energii w ciągu poprzednich lat

-istniejącej mocy przyłączeniowej w budynku

-umiejscowienia dachu a co za tym idzie wydajności tam umieszczonej instalacji- dokonaliśmy symulacji uzysków, tak aby przekonać się o opłacalności takiego umiejscowienia

 

Po konsultacjach dobraliśmy odpowiedni sprzęt, porozumieliśmy się w zakresie cenowym i podjęliśmy decyzję o realizacji. Instalacja została zrealizowana na budynku gospodarczym, co wówczas wiązało się z 23% stawką VAT-u. Na szczęście obecnie, niezależnie od tego czy instalacja montowana jest na budynku mieszkalnym czy na gospodarczym czy na gruncie, wszędzie obowiązuje 8% stawka VAT-u. Poniżej zdjęcia istniejącej już od ponad półtora roku instalacji.

Panele fotowoltaiczne Przemyśl

Umiejscowienie modułów na dachu budynku gospodarczego do strony południowej

 

montaż paneli fotowoltaicznych

Zdjęcie falownika wraz z niezbędnymi komponentami

Rzeczą dla nas najistotniejszą są uzyski oraz rachunki, które Klient płaci za prąd. To obrazuje w dużej mierze efekty takiej inwestycji, stąd też chcielibyśmy Wam pokazać dokładne informacje o produkcji z całego roku oraz rachunki za energię elektryczna, które publikujemy za zgodą Klienta.

prąd za darmo

Screen z produkcji od kwietnia2019 do grudnia 2020- 4915 kWh

panele fotowoltaiczne Przemyśl

Screen z produkcji energii od stycznia 2020 do połowy sierpnia 2020- 4879 kWh

panele solarne RZeszów

Uzysk całkowity przez rok i 6 miesięcy z instalacji około 6kWp- 9795 kWh

 

Jeśli chodzi przełożenie tego na rachunki, to od maja 2019 roku do grudnia, czyli do końca roku 2019, Klient zapłacił za prąd łącznie 64 zł. Poniżej wklejamy wycinki faktur.

fotowoltaika Przemyśl

Faktura za okres od maja do czerwca 2019 roku- należność 13,81 zł To kwota jaką Klient zapłacił za energię elektryczna w tym okresie.

Poniżej wklejamy jeszcze fakturę za okres od czerwca do grudnia, gdzie Klient zapłacił za prąd nieco ponad 50 zł. Łącznie daje nam to kwotę 64 zł za 8 miesięcy.

Takie rachunki oraz takie uzyski są następstwem prawidłowo wykonanej instalacji fotowoltaicznej. Wykorzystywanie energii słonecznej do produkcji własnego prądu staje się w naszym kraju rzeczą coraz bardziej popularną. Dzisiaj każdy kto zdecyduje się na taką instalację otrzymuje 5000 zł zwrotu po realizacji i nie ma tutaj żadnych kryteriów dochodowych. To program przeznaczony dla wszystkich bez wyjątku. Ponadto można skorzystać z ulgi podatkowej co jeszcze bardziej skraca czas zwrotu z inwestycji. Warto zatem zastanowić się nad taką inwestycją bo ona po prostu się opłaca.

fotowoltaika przemyśl

Faktura za okres od czerwca do grudnia 2019. Płatność nieco ponad 50 zł

Jak widzisz, fotowoltaika po prostu się opłaca. Jednorazowa inwestycja pozwala Ci skutecznie zarabiać środki, które śmiało przeznaczyć możesz na coś innego, a co najlepsze dodatkowo skorzystać możesz z opcji bezzwrotnego dofinansowania na 5000 złotych!

 

 

Call Now Button