Realizacja 9,90 kW w technologii MWT

Kontakt z kolejnym Klientem, Panem Adamem pojawił się dzięki rekomendacji kolejnego z naszych zadowolonych Klientów. Pierwszą rozmowę odbyliśmy końcem zeszłego roku. Dotyczyła kilku głównych kwestii, które pozwoliły nam uzyskać ogólny  obraz potrzeb Klienta.

Oprócz obecnego zużycia braliśmy również pod uwagę potrzeby w zakresie ogrzewania wody oraz ogrzewania domu, gdyż  docelowo Klient zmieni swoje dotychczasowe źródło ciepła prawdopodobnie na pompę ciepła, która również będzie potrzebowała zasilania prądem.

Po uwzględnieniu tych wszystkich parametrów określiliśmy, że instalacja o wielkości około 10 kWp wystarczy na pokrycie całego zapotrzebowania na prąd, tym bardziej, że parametry dachu, który skierowany jest praktycznie idealnie na południe pozwolą na bardzo dobre uzyski przy zastosowaniu odpowiedniej klasy sprzętu.

panele solarne rzeszów

Na zdjęciu przewidziane miejsce montażu modułów PV. Dach budynku gospodarczego skierowany praktycznie idealnie na południe. Po sprawdzeniu parametrów istniała możliwość wpięcia falownika do znajdującego się tam gniazda siłowego

 

Po dość intensywnych rozmowach dotyczących komponentów doszliśmy do porozumienia w tym zakresie- Klient zdecydował się na jedną z najnowszych i najbardziej wydajnych technologii jeśli chodzi o moduły fotowoltaiczne – mianowicie technologię MWT.

Co to oznacza i czym ona jest?

MTV RZeszów

panele solarne MTV

Powyżej zdjęcie modułów w technologii MWT – technologia (Metal Wrap Through), polega na zastąpieniu tradycyjnych szynowodów (busbarów) montowanych z przodu ogniwa poprzez szynowody montowane od tyłu ogniwa (back contact), większym ich zagęszczeniu, przez co moduł nie jest poddawany dodatkowym naprężeniom jak przy standardowych modułach.

To niewątpliwie produkt o bardzo wysokiej jakości wykonania, produkowany przez jedną z najstarszych fabryk modułów PV. Ma aż 20 lat gwarancji mechanicznej i 25 lat gwarancji na uzysk mocy.

Czym charakteryzują się te moduły ?

 

– mniejsze naprężenia mechaniczne, przez co wydłuża się żywotność modułu,

– zwiększona odporność ogniw na mikropęknięcia i hot spoty dzięki szynom zbiorczym,

– brak lutów wysokotemperaturowych, które zwiększają ryzyko mikropęknięć,

– w słoneczny gorący dzień osiągają lepszą wydajność przez lepsze odprowadzanie ciepła, lepszy współczynnik temperaturowy,

– w upalny letni dzień będą charakteryzować się o ok. 20-30% niższym spadkiem mocy,

– brak konieczności stosowania szkodliwego dla środowiska ołowiu (brak busbarów)

– ich trwałość jest porównywalna do modułów typu GLASS-GLASS,

– możliwość łączenia z klasycznymi modułami polikrystalicznymi i monokrystalicznymi,

– znacznie lepszy, atrakcyjny wygląd modułów.

Do tego zestawu zastosowany został falownik marki Fronius oraz tradycyjnie – pozostałe komponenty wyłącznie z najwyższej półki, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że to właśnie od takich podzespołów jak zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, okablowanie, konektory zależy w dużej mierze sprawne i przede wszystkim bezpieczne działanie instalacji fotowoltaicznej.

panele fotowoltaiczne

Dach pokryty modułami MWT- 30 szt. + zastosowanie optymalizacji na moduły na załamaniu.

Fotowoltaika Rzeszów

falownik

Falownik wraz z niezbędnymi komponentami.

Instalacja została już w imieniu Klienta zgłoszona. Po przyłączeniu składamy również w imieniu Klienta dokumenty w/s zwrotu 5000 zł z Programu Mój Prąd. Czekamy teraz na wymianę licznika przez ZE i wrócimy do Was za rok z informacją o uzyskach 😉

 

Porozmawiajmy o Twojej instalacji – gwarantujemy profesjonalne doradztwo oraz pyszną kawę 🙂

Call Now Button