Realizacja – Rzeszów

folie grzewcze Rzeszów

Niedawno zadzwonił do nas Pan Józef, który mieszka nieopodal Rzeszowa.

Trafił na nas w Internecie – jak sam powiedział. Wybudował sobie Oranżerię i zastanawiał się jak ją ogrzewać, tak aby było to zarówno proste w wykonaniu ale i oszczędne w użytkowaniu. Kiedy zapoznał się z naszą stroną internetową postanowił do nas zadzwonić i porozmawiać – to przecież nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje jak ustaliliśmy na początku naszej rozmowy.

Zaczęliśmy więc od rozmowy na temat pomieszczenia, które miało być ogrzewane, na temat jego wielkości, przeznaczenia, oczekiwanego komfortu cieplnego. Pomieszczenie było już przygotowane pod położenie paneli- chodziło więc o jak najmniej inwazyjny system, który pozwoli ogrzewać pomieszczenie i będzie bardzo prosty w wykonaniu. Istotnym czynnikiem był również czas wykonania – Klientowi zależało na sprawnej realizacji. Poprosiliśmy więc na początek o rzut pomieszczenia, jego skróconą charakterystykę energetyczną oraz o moc zasilania, tak aby przygotować ofertę.

Na podstawie naszych ustaleń oraz rozmowy z Panem Józefem, który jak się okazało miał już wykonaną instalację fotowoltaiczną, doszliśmy do wniosku, że rozwiązanie oparte o folie grzewcze jest tutaj najbardziej odpowiednim rozwiązaniem z kilku powodów:
1. Folie można umieścić bezpośrednio pod panele, co pozwoli bardzo łatwo i szybko nagrzewać.
2. Można je zamontować dosłownie w jeden dzień, co pozwoli dość szybko umówić ekipę układającą panele.
3. System ma swój termostat, jest prosty i bezawaryjny i łatwo można nim sterować.

folie grzewcze w Rzeszowie

montaż folii grzewczych Rzeszów

Krótka rozmowa o kosztach i terminach i podjęliśmy decyzję o współpracy. Ustaliliśmy, że płatność odbędzie się w dwóch częściach – 50% przed realizacją i 50% po realizacji i pokazaniu, że system działa. Zgodnie z ustaleniami pojawiliśmy się na miejscu aby rozpocząć instalację. Rozpoczęliśmy od znalezienia punktu zasilania. Nie obyło się bez drobnych poprawek, bowiem zakrzywiony „peszel” utrudniał nieco przepuszczenie czujnika temperatury, ale po niewielkiej ingerencji byliśmy gotowi na oczyszczenie powierzchni aby ułożyć podkład, co widzicie na zdjęciu powyżej.

folie grzewcze Rzeszów

 

W dalszej kolejności zajęliśmy się rozmieszczeniem folii na podstawie obliczeń, których wcześniej dokonał nasz dział projektowy- wstępna propozycja rozrysowana przez architektów często w zderzeniu z rzeczywistością wymaga modyfikacji i tym razem było podobnie, natomiast najważniejsze aby zaprojektowana ilość folii zgadzała się ze stanem rzeczywistym – jeśli w projekcie było np.13m2 folii na dane pomieszczenie, to taka ilość folii musi się tam znaleźć, niezależnie czy zmienia się wstępny plan rozmieszczenia.

 

Kolejnym etapem było połączeniu poszczególnych elementów folii za pomocą okablowania – to etap wymagający dużego skupienia i uwagi, zarówno przy rozprowadzaniu przewodów ale także przy montowaniu złączek oraz izolowaniu poszczególnych elementów. Krawędzie folii muszą zostać odpowiednio zabezpieczone, podobnie jak miejsca łączeń. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej taśmy, która wulkanizuje się pod wpływem temperatury całość jest odpowiednio zabezpieczona i trwała. Sama zaś foli to wiele warstw specjalnych tworzyw, które odpowiednio zabezpieczają przed utlenianiem oraz wilgocią, dlatego też jest to produkt, który będzie niezawodnie działał przez kilkadziesiąt lat.

 

Po połączeniu wszystkiego w całość sprawdziliśmy przed ostatnimi pracami czy system działa wykorzystując do tego kamerę termowizyjną. To zarówno pewność dla nas jak i dla Klienta, że całość została odpowiednio zamontowana i wykonana. Niżej załączamy Wam filmik podglądowy:

 

Po sprawdzeniu wszystkiego przystąpiliśmy do końcowych prac. Ostatnim elementem było ułożenie folii zabezpieczającej na którą można bezpośrednio układać panele. Całość prac wykonaliśmy w jeden dzień zgodnie z wcześniej ustalonym terminem.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

17 grudnia, 2019

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button