Nasz kolejny Klient, zanim skontaktował się z nami, sam zdiagnozował swój problem, który skłaniał go do zastosowania nieco mniej standardowych rozwiązań. Nowy budynek, w którym mieści się jego działalność gospodarcza nie miał przyłącza gazowego – od tego się zaczęło. Oczywiście taki przyłącz można zrobić, ale wszystko rozbija się o koszty. Każdy bowiem liczy co będzie dla niego jak najbardziej opłacalne finansowo. Jak zaczęliśmy rozmawiać to mieliśmy kilka głównych wątków:

1.Brak przyłącza gazowego.

2 .W planach instalacja fotowoltaiczna.

3. Poszukiwanie jak najprostszego rozwiązania w myśl proste=bezawaryjne.

4. Możliwość zdalnego i łatwego sterowania systemem ze względu na rodzaj prowadzonej działalności.

5. Wstępne koszty tradycyjnego systemu grzewczego łącznie z przyłączeniem gazu -do porównania.

 

Omówiliśmy sobie każdy z tematów i doszliśmy wspólnie do wniosku, że rozwiązanie, które możemy mu zaproponować spełnia w zasadzie wszystkie jego kryteria i odpowiada na wszystkie potrzeby, również jeśli chodzi o aspekt finansowy związany z inwestycją.

Podjęliśmy więc z Sebastianem decyzję o współpracy i przekazaliśmy jego elektrykowi wytyczne w sprawie przygotowania instalacji elektrycznej w budynku. To dość istotna kwestia, która pozwala później na sprawny i bezpieczny montaż systemu. Wytyczne, które przekazujemy są jasne i klarowne co wszystkim ułatwia pracę.

Na podstawie przedstawionych przez Sebastiana rzutów pomieszczeń i skróconej charakterystyki energetycznej zaplanowaliśmy optymalne rozmieszczenie folii i umówiliśmy się na termin montażu. Tym razem instalacja systemu została przewidziana w suficie. Wspominając o tym musimy dodać, że w przypadku ogrzewania foliami IR nie jest to niczym dziwnym, ponieważ nie ogrzewamy w tym przypadku powietrza, zatem niezależnie czy zamontujemy system w podłodze czy w suficie osiągamy ten sam komfort cieplny.

Kompleksowe wykonanie instalacji w tym 75m2 budynku potrwało jeden dzień, mimo iż montaż nie należał do najłatwiejszych z racji tego, że Klient miał już częściowo wykonane sufity podwieszane i jedyną możliwością aby w tych miejscach zamontować system było dostanie się „od góry” poprzez strych. Druga część sufitu była całkowicie drewniana, dlatego też musieliśmy wspólnie zastanowić się jak w najprostszy sposób zamontować do niego folię. Z racji tego, że nie jest to budynek mieszkalny Klient nie zdecydował się na maskowanie poszczególnych elementów systemu grzewczego.

folie grzewcze Rzeszów

montaż folii grzewczych

System na suficie drewnianym oraz system w suficie podwieszanym pod płytami gk.

Oczywiście po zamontowaniu systemu sprawdziliśmy jego działanie. Z racji tego, że Klient miał już wykończone pomieszczenia zamontowaliśmy także termostaty WI-FI, które umożliwiają mu bardzo łatwe i szybkie sterowanie systemem.

jak działają folie grzewcze

folie grzewcze gdzie kupić

Sebastian jest już po pierwszy sezonie grzewczym, który rozpoczął się dla niego w październiku 2019 roku i zakończył w marcu 2020. Trudno jednoznacznie zdefiniować ile energii zużył system, z racji tego, że pod ten sam licznik podpięty jest dom ale wnioskując na podstawie rachunków sprzed instalacji systemu i po sezonie grzewczym to koszt tego sezonu grzewczego oscylował w granicach 1000 zł za okres od października 19’ do marca 20’. Oczywiście, dla ścisłości należy dodać, że temperatura stosowana w tym budynku była nieco niższa niż ta, która zazwyczaj stosuje się domach aczkolwiek Klient jest w pełni usatysfakcjonowany z działania systemu.

 

Chcesz sprawdzić ile będzie Cię kosztował montaż folii grzewczych?

 

 

 

 

Call Now Button